UDRŽBA

Home > Prodejny

 

 


POKYNY K OŠETŘOVÁNÍ ČALOUNĚNÉHO NÁBYTKU

  Aby Vám čalouněný nábytek dobře sloužil je nutné dodržovat tyto zásady

 1. Nábytek je možno vystavovat teplotám od -30 ºC do +45 ºC
 2. Nábytek nevystavujte přímému slunečnímu záření (žaluzie, rolety, zástěny,stinnámísta).
 3. Nábytek je čalouněn kvalitní potahovou látkou, složenou z  části z přírodních a z části umělích materiálů.
 4. Pokyny při čištění a ošetřování čalouněného nábytku: nábytek čištěte výhradně suchým šamponováním, eventuelně při drobných nečistotách vlhkým hadříkem namočeným  v  čisté vodě. Je zakázano používat jakekoliv chemické přípravky stejně tak i látky na bázi lihu (benzín, ředidlo,čikuli). Je zakázáno potah snímat a prát nebo chemicky čistit.
 5. Sedáky sou vyplněny kvalitními pružinovými jádry tipu BONELL, případně polyuretanovou pěnou N30 (H35). Jsou určeny pro běžné užívání s nosností do 100 kg.
 6. Výrobky sou čalouněny tzv. "volným čalouněním" to znamená, že látka není přepnuta a je o několik cm větší nežli je kostra sedací soupravi. Nepokoušejte selátku došponovat může hrozit poškození struktůry látky, nebo dokonce její roztržení.
 7. Sedací soupravy pokud k tomu nejsou určené není doporučeno užívat ke každodennímu spaní. Poškozuje se tím jak struktura látky, tak i celková stabilita kostry sedací soupravy.
 8. Doporučujeme nábytek chránit mastným i mokrým znečištěním. Předpokládáme-li předem možnost znečištění např. domácími mazlíčky - kočka pes atd. opatříme ochranný potah.
 9. Nenechávejte na tkaninu působyt drsnými předměty (nýty džín, drápky domácích zvířat apod).
 10. Na tkaninu nepůsobí příznivě vysoká prašnost. Prach je třeba odstranovat pravidelným vysáváním hubicí bez kartáče.
 11. Při čištění potahové látky  šamponovacím prostředkem mějte na paměti, že šamponovací prostředek má vždy mírný olejový charakter a po vyschnutí textilie na ní částečně ulpívá. Textilie je tedyvyčištěná, ale více náchylná k dalšímu špinění z důvodů, že nové nečistotyse rychleji zachycují na zbytcích šamponovacího prostředku. Čištění musíme pak opakovat po kratší době.
 12. Přejeme Vám příjemnéchvíle přiužívání výrobku naši firmy.


Katalog

Ceník

Vzorkovník- vpřípravě

Udržba


 

 

 

ROT s.r.o.

Dražovice 43

683 01, okr. Vyškov

 

tel.:      + 420 515 377 321

fax.      + 420 515 377 321

mobil:  + 420 724 143 277

email:     rot@rot.wz.cz